KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886137
nr 1488 6137
Sten Birger Rudnäs
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Sjömannens söndag". Signerad. Olja på duk, 97x96 cm, yttermått inklusive ram: 100x99 cm
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 september 2022
kl 20:13:45
5/9 19:04:10
700 kr
5/9 19:31:56
Sten Birger Rudnäs
Läs mer om Sten Birger Rudnäs